Świadectwo pracy na nowych zasadach
Od 2017 r. okresów terminowego zatrudnienia nie poświadcza się już co 24 miesiące. Pracodawca nie musi wydać świadectwa, gdy przerwa w zatrudnieniu jest krótsza niż 7 dni. Nowe rozporządzenie wprowadziło zmiany we wzorze tego dokumentu.
Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują nowe zasady wydawania świadectw pracy. Obok zmian w kodeksie pracy ukazało się nowe rozporządzenie, które reguluje treść i sposób wydawania tych dokumentów, zawierające nowy pomocniczy jego wzór.
Zgodnie z nowymi zasadami obowiązek wydania świadectwa pracy nie dotyczy co do zasady pracodawcy, gdy zamierza zatrudnić tę samą osobę w ciągu 7 dni od dnia rozwiązania lub wygaśnięcia poprzednio zawartego z nią stosunku pracy. W takiej sytuacji konieczność wydania tego dokumentu powstanie wyłącznie wtedy, gdy zażąda tego pracownik.
Wniosek w tej sprawie podwładny może złożyć w każdym czasie. Może przy tym wnieść o wydanie świadectwa...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta